Zaburzenia tarczycy

Zaburzenia tarczycy to przede wszystkim nadmierna lub niedostateczna produkcja hormonów.

Jeśli jest nadmierna to mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy, jeśli jest niedostateczna — z niedoczynnością. To także powiększenie się tarczycy czy też obecnością guzów na tym narządzie, które można wyczuć dotykiem. Są to też zmiany ogniskowe, których charakter może być łagodny lub złośliwy oraz zapalenia tego narządu.

Jeśli tarczyca posiada guzki określa się je jako wole guzkowe, które mogą być związane z powiększeniem się tego narządu. Jeśli zaś nie ma ona zmian ogniskowych, lecz nadal jest powiększona określa się to mianem — wole miąższowe. Wole proste oznaczają narząd, który zbudowany jest z prawidłowej tkanki, lecz wciąż poszerzony. Zamostkowe zaś czy wewnątrzpiersiowe określają tarczycę, która sięga poniżej mostka, do klatki piersiowej.

Nie wszystkie te prawidłowości powinny sprawiać, że zaczynamy się martwić, jednakże takie schorzenia jak choroba Hashimoto, czy Gravesa-Basedowa stanowią zagrożenie i nie można ich lekceważyć. Tarczyca to gruczoł, który wydziela hormony do krwi mogące być zobrazowane jako potężne silniki. To one dodają chęci do życia i pozwalają na prawidłowy rozwój. Ich zaburzenie może mieć poważny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie.

Pomagając przy zaburzeniach tarczycy szczególnie wysokie efekty uzyskujemy łącząc Terapię Quanton i badanie Vega-Test.

Sprawdź ofertę

Umów się już dzisiaj.
Zapraszamy do Centrum Terapii Naturalnych Cetena w Łodzi.

Umów spotkanie