Migreny

Migrena to niezwykle uciążliwa choroba przewlekła, która powoduje długie i intensywne bóle głowy. Obecnie cierpi na nią nawet do 20% ludzi na ziemi.

Najbardziej jej dotkliwym objawem jest migrenowy ból głowy, który może niemal paraliżować, a na pewno negatywnie wpływa na codziennie życie. Na tą przypadłość choruje więcej kobiet aniżeli mężczyzn.

Migrenę od innych bólów głowy odróżnia napadowy charakter, który określa się jako “tętniący”. Zaczyna się ona zazwyczaj z jednej strony i trwa nawet od 4 do 72 godzin. Ból jest ostry i niestety występuje przewlekle. Napady są nawracające, a przerwy pomiędzy nimi trwają zazwyczaj od kilku dni do kilku miesięcy. Ból pojawia się w cyklach po kilka minut lub też trwa parę godzin bez przerwy.

Migrena dotyka nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Cierpią na nią przede wszystkim osoby w średnim wieku, nawet 25% kobiet i prawie 10% mężczyzn. Ustępuje ona zazwyczaj wraz z menopauzą, a także starzeniem się. Tylko 5% osób mających siedemdziesiątkę zmaga się z tą przypadłością.

Co przykre choroba ta trwa zazwyczaj całe życie wraz z czasem remisji oraz zaostrzeń. Czasem ustępuje u kobiet w błogosławionym stanie. Istnieje teza, że predyspozycje do migreny są dziedziczne, ponieważ u prawie 70% chorych można odnaleźć jej przypadki w rodzinie. Jej przebieg jest indywidualny, a diagnozę może postawić jedynie lekarz. Bóle głowy bowiem mogą mieć różną przyczynę. Bardzo istotny jest dokładny wywiad, który potwierdzi lub wykluczy schorzenie. Czasem przeprowadza się także badanie neurologiczne.

Migrena ma zazwyczaj dwie odmiany, które różnią się od siebie. Aż 80% chorych cierpi na migrenę bez aury, czyli zespół dolegliwości, który trwa od 4 do 72 godzin i objawia się jako bardzo uciążliwy ból głowy w okolicach skroni. Czasem obejmuje też partę czoło lub oczodół. Mogą temu towarzyszyć nudności czy też nadwrażliwość na światło, zapachy i dźwięki.

Drugą odmianą choroby jest migrena z aurą i dotyczy ona około 15% procent osób, które zmagają się z tą dolegliwością. Aura oznacza tutaj zespół objawów, które poprzedzają napadowy ból głowy. Są to miraże sierpowate lub zygzakowate, błyszczące punkty lub też ciemne plamki pojawiające się przed oczami po jednej stronie lub też znaczne ograniczenie czy tak zwane „śnieżenie”, co znacznie przeszkadza w widzeniu. Czasem też na aurę składa się zniekształcenie postrzeganego obrazu, utrata łaknienia czy zawroty głowy. Mogą też na jakiś czas drętwieć kończyny, czy też pojawić się trudności w koncentracji i mówieniu.

Warto dać sobie szansę na całkowite pozbycie się tej choroby i skorzystać z metod, które mimo iż nie są rozpowszechniane ani w mediach ani przez lekarzy — są niezwykle skuteczne. Szczególnie wysokie efekty uzyskujemy łącząc Terapię Quantum i badanię Vega-Test.

Sprawdź ofertę

Umów się już dzisiaj.
Zapraszamy do Centrum Terapii Naturalnych Cetena w Łodzi.

Umów spotkanie