Czym są alergie?

Alergie to dolegliwość, która dotyczy prawie jednej trzeciej Polaków. Liczba ta ciągle się zwiększa, a sama przypadłość zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Czym więc jest? Określa się ją jako uczulenie, które wywoływane jest przed nadmierną wrażliwość ciała.

To reakcja organizmu na czynniki alergenne znajdujące się w danym otoczeniu. Jej charakter może być bardzo odmienny, a objawy mogą ujawniać się ze strony różnych narządów — na przykład oczu, nosa, skóry czy jelit. Czasem może ona obejmować kilka narządów jednocześnie, a odczyny alergiczne mogą pojawiać się w niektórych porach w ciągu roku lub też cały czas. Jedną z odmian alergii są alergie pokarmowe, które często wynikają ze znacznego zanieczyszczenia środowiska i żywności. Silnymi alergenami są mleko krowie, jego przetwory, jaja kurze, ryby, a nawet owoce i warzywa. Najbardziej dotkliwe reakcje alergiczne występują u dzieci — to zazwyczaj wymioty i biegunka, u dorosłych zaś kichanie, wysypka, łzawienie czy obrzęki.

Pylenie drzew, chwastów czy traw często nasila zaś alergie wziewne. Kontakt z tymi czynnikami może powodować zaostrzenie się objawów i powstanie astmy, a także zapalenia spojówek. Oczy są podrażnione i zaczerwienione, a nos zatkany. To, że w takiej sytuacji oddycha się przez gardło jeszcze bardziej wzmaga reakcję alergiczną przez co następuje obrzęk oraz kaszel.

Kolejną odmianą tej dolegliwości są alergie iniekcyjne oraz kontaktowe. Pierwsze z nich wywoływane są przez leki, a w szczególności antybiotyki, kolejne zaś dotyczą danej części ciała, która miała kontakt z alergenem. Alergie iniekcyjne powstają również w wyniku zjedzenia mięsa tych zwierząt, które były karmione kaszą ulepszaną antybiotykami. Mogą się one pojawić także w wyniku noszenia biżuterii, spania w pościeli z ptasiego pierza, czy korzystania z niektórych perfum. Alergie kontaktowe zaś dotyczą przede wszystkim kobiet i mogą ujawniać się na twarzy, rękach czy szyi. Wtedy mamy do czynienia z uczuciem świądu, zaczerwienieniem skóry czy krostkami.

Szczególnie wysokie efekty uzyskujemy pomagając przy stanach alergii przy połączeniu Terapii Quanton i badania Vega-Test.

Sprawdź ofertę

Umów się już dzisiaj.
Zapraszamy do Centrum Terapii Naturalnych Cetena w Łodzi.

Umów spotkanie